pplk. Zdeněk Veichart
pplk. Zdeněk Patka
pplk. František Cibulka
plk. Jozef Poddaný
pplk. Emil Pouchly
pplk. Milan Smolák
Mgr. Ladislav Orviský
Mgr. PaedDr. Štefan Molokáč
Mgr. Juraj Szunyog
plk. Mgr. Vladimír Paulík, PhD.
pplk. PaedDr. Karel Vrbka, PhD.
pplk. Mgr. Peter Kuchta
pplk. Mgr. Jaroslav Navrátil
pplk. Mgr. Ľubomír Letovanec
pplk. Mgr. Milan Kober
pplk. Mgr. Ján Chovan
pplk. Mgr. Ladislav Matuš
kpt. Mgr. Július Lukány
Mgr. Ján Žuffa
Mgr. Nadežda Holúbeková
Mgr. Ladislav Dorociak
Mgr. Jozef Komora
Mgr. Igor Štefanovič
Mgr. Zoltán Lukáč Mgr. Martin Rázus
Aktivity katedry:
V rokoch 1984 - 2003 úspešná činnosť vojenskej telovýchovnej jednoty. V oddieloch s vyššou a nižšou výkonosťou pôsobilo stovky kadetov a zamestnancov školy, ktorí ju reprezentovali v celoštátnych súťažiach. V tomto období to boli nasledovné oddiely: futbal, minifutbal, basketbal, lukostreľba, volejbal, nohejbal, atletika, biatlon, športová streľba, lyžovanie, stolný tenis, šach a kulturistika. Najväčšie úspechy dosiahli: kadet Boris Príhradský majster sveta v kulturistike v roku 1999, kadet Peter Mrázik ako juniorský majster európy v kulturistike v roku 2003 a dvojnásobný majster Slovenska a šiesty na MS Radovan Cienik v biatlone.
Za výrazný organizačný, spoločenský a športový úspech VZS SČK sa môže považovať zorganizovanie 8. Majstrovstiev Európy vodných záchranárov juniorov a junioriek v roku 2000 v Liptovskom Mikuláši. Majstrovstiev sa zúčastnilo 11 družstiev a 100 športovcov z celej Európy. Preteky boli prvý krát organizované v niektorom zo štátov tzv. bývalého východného bloku. Organizácia pretekov, celkové zabezpečenie a športová úroveň boli prítomnými delegátmi a funkcionármi ILSE hodnotené veľmi kladne.
Najvýznamnejšie športové podujatia organizované katedrou:
1987 - Spartakiáda spriatelených armád v zjazdovom lyžovaní 1995 - 1997 UNI FIS lyžiarske akademické majstrovstvá európy 1999 - Zimná svetová univerziáda
2000 - 8. Majstrovstiev Európy vodných záchranárov juniorov a junioriek
V ďalších rokoch to boli viacnásobné majstrovstvá Slovenska v lukostreľbe, športovej strelbe, šachu, kick-boxe, biatlone, viacbojoch všestrannosti a medzinárodné gymnastická preteky o pohár Liptova. Ďalej to boli každoročné majstrovstvá ozbrojených síl vo vojensko-praktickom plávaní a mnohých ďalších armádnych súťaží.
2007 – 1. ročník medzinárodnej súťaže All Rounder. 1999 – Katedra získala akreditáciu Ministerstva školstva na vyučovanie špeciálnej telesnej prípravy ako jediná na Slovensku. Zároveň sa v spolupráci s GŠ podielala na vytvorení noriem na preskúšanie VP, systému výcviku boja zblízka, vojensko-praktického lezenia a plávania a predpisu Tel. 1 -1. 2010 - Prvý 6 týždňový kurz inštruktorov špeciálnej telesnej prípravy pre ozbrojené sily.